Saturday November 07 2015 NOW IN!

View previous topic View next topic Go down

Saturday November 07 2015 NOW IN!

Post by Admin on Sun 08 Nov 2015, 18:16

Argentina»Primera B Metropolitana
11:05 Comunicaciones - Almagro 0:2
13:00 Deportivo Armenio - Deportivo Espanol 1:1

Argentina»Primera B Nacional
12:00 Chacarita Juniors - Gimnasia Jujuy 0:2
14:15 Villa Dálmine - Boca Unidos 1:2
14:30 Ind. Rivadavia - All Boys 0:0

Argentina»Primera C Metropolitana
10:00 Excursionistas - Laferrere 1:0
10:00 Central Cordoba - San Miguel 2:2
10:00 Talleres Escalada - Berazategui 1:1
13:00 Sacachispas - Argentino de Merlo 1:4

Argentina»Primera Division
13:30 Defensa y Justicia - Godoy Cruz 1:1
16:00 Colon Santa FE - Gimnasia L.P. 2:1
16:30 San Martin S.J. - Arsenal Sarandi 1:0
18:30 Estudiantes L.P. - Union de Santa Fe 2:0
18:30 Olimpo Bahia Blanca - Banfield 1:2

Armenia»Premier League
05:00 Mika - Alashkert 0:1
06:00 Banants Yerevan - Gandzasar 1:1

Asia»AFC Champions League
10:45 Al Ahli Dubai (Uae) - Guangzhou Evergrande (Chn)   0:0

Asia»AFC Championship Women U16
02:00 Uzbekistan U16 W - North Korea U16 W 0:4
02:00 Chinese Taipei U16 W - Japan U16 W 0:6

Australia»A-League
01:15 Newcastle Jets - WS Wanderers 1:2

Australia»FFA Cup
03:30 Melbourne Victory - Perth Glory 2:0

Australia»National Youth League
00:00 Central Coast U21 - Sydney FC U21 1:2
18:00 Newcastle Jets U21 - WS Wanderers U21 3:3

Australia»W-League
22:00 Canberra W - Melbourne City W 2:4
23:00 Melbourne Victory W - Adelaide W 0:4

Austria»Regionalliga Central
08:00 Union Gurten - SC Weiz 1:2
09:30 Sturm Graz (Am) - Deutschlandsberger 1:1
10:00 Pasching - Vorwarts Steyr 2:1
12:00 Lafnitz - BW Linz 3:0

Austria»Regionalliga East
08:00 St. Polten (Am) - Horn 0:3
12:00 Rapid Vienna (Am) - Admira (Am) 3:2

Austria»Regionalliga West
08:00 Hard - Wattens 1:0
08:00 Seekirchen - Neumarkt 5:4
08:00 Eugendorf - Salzburg (Am) 1:4
08:00 Saalfelden - Bregenz 4:1
08:00 Kitzbuhel - Schwaz 0:1
08:00 Wacker Innsbruck (Am) - Dornbirn 0:5
09:00 Kufstein - Altach (Am) 1:2
09:00 Johann - Reichenau 1:2

Austria»Tipico Bundesliga
10:00 Austria Vienna - Salzburg 1:1
12:30 Sturm Graz - Ried 3:2
12:30 AC Wolfsberger - Mattersburg 2:1
12:30 Admira - Altach 1:1

Azerbaijan»Premier League
07:30 AZAL PFK - Kapaz 1:1
09:30 Zira - SumQayit 3:2

Belgium»Belgium Third Division Group A
13:30 Sint Niklaas - Londerzeel 1:0
14:00 Temse - Torhout 3:0
14:00 Dender - Oudenaarde 2:1
14:00 KRC Mechelen - Zeehaven 0:2

Belgium»Belgium Third Division Group B
14:00 Sprimont-Comblain - RFC Liege 2:3
14:00 Overijse - Walhain 0:0
14:00 Oosterzonen - Hasselt 3:2

Belgium»Jupiler League
12:00 Oostende - Leuven 3:0
14:00 Lokeren - St. Truiden 1:1
14:00 Waasland-Beveren - Westerlo 2:2
14:30 Kortrijk - KV Mechelen 1:0

Belgium»Proximus League
12:00 Virton - Eupen 1:4
13:30 ASV Geel - Seraing Utd 0:2
14:00 Deinze - Dessel 0:2
14:00 Lommel Utd - Coxyde 3:1
14:00 KSV Roeselare - Patro Eisden 3:2
14:00 FC Antwerp - Cercle Brugge 0:1
14:00 Heist - St. Gilloise 1:3

Belgium»Super League Women 2015/2016
09:00 Tienen W - Genk W 1:0

Bosnia and Herzegovina»Premier League
07:00 Mladost DK - Celik Zenica 1:0
07:30 Radnik Bijeljina - Siroki Brijeg 0:1
07:30 Velez Mostar - Prijedor 0:0
07:30 NK Vitez - Borac Banja Luka 1:0
07:30 Drina Zvornik - Travnik 1:0

Brazil»Série A
14:00 Internacional - Ponte Preta 1:0
16:30 Corinthians - Coritiba 2:1
16:30 Atletico-PR - Avai 2:1
18:00 Fluminense - Chapecoense-SC 2:3

Brazil»Série B
14:30 Bahia - Santa Cruz 1:2
14:30 Macae - Vitoria 0:2
14:30 Criciuma - Botafogo RJ 1:0
14:30 Nautico - Parana 2:0
18:00 Sampaio Correa - Oeste 1:1
18:00 CRB - Atletico GO 4:1

Brazil»Série D
16:30 Botafogo SP - River-PI 3:2

Bulgaria»A PFG
07:00 Montana - Cherno More 0:4
09:30 Ludogorets - Pirin Blagoevgrad 0:0

Chile»Primera B
15:00 Magallanes - Copiapo 0:0
15:00 La Serena - Cobreloa 0:0
17:00 Iberia - S. Morning 3:2
18:00 Barnechea - Everton 1:5
18:00 Curico Unido - Coquimbo 3:0

Chile»Primera Division
10:30 Deportes Iquique - U. De Chile 5:3
13:00 Union La Calera - San Luis 0:2
15:30 Colo Colo - O'Higgins 2:1
18:00 Huachipato - Cobresal 2:0

Colombia»Liga Aguila
14:00 Huila - Junior 2:2
16:00 Ind. Medellin - Millonarios 2:0
17:00 Santa Fe - Atl. Nacional 1:0
18:00 Cucuta - Dep. Pasto 0:2
20:00 Petrolera - Deportes Tolima 2:0

Costa Rica»Primera Division
21:00 CS Uruguay - Santos DG 1:2

Croatia»1. HNL
09:00 Osijek - Hajduk Split 1:0
13:00 NK Zagreb - Belupo 2:0

Croatia»2. HNL 2015/2016
07:30 Sesvete - Rudes 3:0
07:30 Sibenik - Lucko 2:0
07:30 Dugopolje - D. Zagreb 2 1:0
07:30 Zadar - Imotski 0:1
10:00 Cibalia - Gorica 2:2

Cyprus»Division 2
07:30 Thoi Lakatamias - Zakakiou 0:2

Cyprus»First Division
10:00 Ayia Napa - Paphos 1:1
10:00 Apollon - Ermis 0:0
11:00 Achnas - Aris 1:2
12:00 Anorthosis - AEK Larnaca 1:1

Czech Republic»CFL
04:15 Chrudim - Pisek 4:1
04:15 Vltavin - Most 3:0
08:00 Kraluv Dvur - Prevysov 0:2

Czech Republic»Division 2
04:15 Trinec - Frydek-Mistek 1:1
04:15 Sokolov - Hradec Kralove 1:1
08:00 Vlasim - Znojmo 1:1
08:00 Karvina - Usti nad Labem 1:0
10:00 Opava - Sigma Olomouc B 4:0

Czech Republic»Division A
04:15 ZCE Plzen - Motorlet Prague 1:3

Czech Republic»First League Women
05:00 Pardubice W - Liberec W 2:0

Czech Republic»MSFL
04:30 Breclav - Zlin B 3:3

Czech Republic»Synot liga
11:00 Zlin - Slovacko 2:1
11:00 Dukla Prague - Pribram 0:1
14:15 Mlada Boleslav - Jihlava 6:1

Denmark»2nd Division - Group 1
08:00 Holbaek - B 1908 1:1
08:00 Avarta - Tarnby 2:1
08:00 Bronshoj - Hvidovre 0:0
08:00 Hellerup - AB Copenhagen 0:0

Denmark»2nd Division - Group 2
08:00 F. Amager - Svendborg 4:0
08:00 Naesby - Marienlyst 1:2
08:00 BK Frem - Nykobing 3:2
08:00 Dalum IF - B.93 3:3

Denmark»2nd Division - Group 3
08:00 Jammerbugt - Middelfart 2:0
08:00 Brabrand - Odder 6:1
08:00 Aarhus Fremad - Thisted FC 2:1
08:00 Kolding IF - Skovbakken 1:2

Denmark»Elitedivisionen Women
07:00 ASA Aarhus W - Brondby W 0:11
07:00 Odense W - Skovbakken W 0:2
07:00 Koldingq W - Fortuna Hjørring W 0:2
07:00 BSF W - Vejle W 1:1

Denmark»Superliga
10:00 Hobro - Nordsjaelland 0:1

Egypt»Premier League
07:45 El Daklyeh - Al Ittihad 2:0
07:45 El Masry - El-Shorta 1:0
10:00 Haras El Hodood - El Ismaily 0:4
12:45 Wadi Degla - Petrojet 3:0

El Salvador»Primera Division
17:00 Santa Tecla - Aguila 2:1
19:30 Chalatenango - Sonsonate 0:0

England»Championship
07:30 Huddersfield - Leeds 0:3
10:00 Blackburn - Brentford 1:1
10:00 Bolton - Bristol City 0:0
10:00 Brighton - Milton Keynes Dons 2:1
10:00 Charlton - Sheffield Wed 3:1
10:00 Fulham - Birmingham 2:5
10:00 Hull City - Middlesbrough 3:0
10:00 QPR - Preston 0:0
10:00 Rotherham - Ipswich 2:5
10:00 Wolves - Burnley 0:0
10:00 Cardiff - Reading 2:0

England»FA Cup
10:00 Burton - Peterborough 0:3
10:00 Barnet - Blackpool 2:0
10:00 Cambridge Utd - Basingstoke 1:0
10:00 Mansfield - Oldham 0:0
10:00 Altrincham - Barnsley 1:0
10:00 Crewe - Eastleigh 0:1
10:00 Coventry - Northampton 1:2
10:00 Grimsby - St. Albans 5:1
10:00 Dover Ath. - Stourbridge 1:2
10:00 Stevenage - Gillingham FC 3:0
10:00 Millwall - Fylde 3:1
10:00 Walsall - Fleetwood Town 2:0
10:00 Bury - Wigan 4:0
10:00 Portsmouth - Macclesfield 2:1
10:00 Sheffield Utd - Worcester 3:0
10:00 Crawley Town - Luton 1:2
10:00 Dagenham & Red. - Morecambe 0:0
10:00 Leyton Orient - Staines 6:1
10:00 Accrington - York 3:2
10:00 Scunthorpe - Southend 2:1
10:00 AFC Wimbledon - Forest Green 1:2
10:00 Plymouth - Carlisle 0:2
10:00 Rochdale - Swindon 3:1
10:00 Wealdstone - Colchester 2:6
10:00 Northwich Victoria - Boreham Wood 1:1
10:00 Hartlepool - Cheltenham 1:0
10:00 Barwell - Welling 0:2
10:00 Doncaster - Stalybridge 2:0

England»Northern Premier League
10:00 Colwyn Bay - Halesowen 1:1
10:00 Darlington - Buxton postp.
10:00 Grantham - Hyde 2:0
10:00 Matlock - Frickley 3:0
10:00 Mickleover - Ashton Utd 1:3
10:00 Ramsbottom - Rushall 2:1
10:00 Skelmersdale - Ilkeston postp.
10:00 Stamford - Nantwich 0:4
10:00 Sutton Coldfield - Workington 0:2
10:00 Marine - Whitby 2:1

England»Premier League
07:45 Bournemouth - Newcastle Utd 0:1
10:00 Leicester - Watford 2:1
10:00 Manchester United - West Brom 2:0
10:00 Sunderland - Southampton 0:1
10:00 West Ham - Everton 1:1
10:00 Norwich - Swansea 1:0
12:30 Stoke City - Chelsea 1:0

England»Ryman League
10:00 Bognor - Canvey 5:0
10:00 Dulwich Hamlet - Hendon 4:2
10:00 East Thurrock - Hampton 2:1
10:00 Enfield Town - Billericay 2:2
10:00 Grays - Burgess Hill 2:0
10:00 Harrow - Lewes 4:1
10:00 Leiston - Merstham 3:1
10:00 Metropolitan - Kingstonian 2:1
10:00 Needham - Tonbridge 2:1
10:00 VCD Athletic - Brentwood 0:2
10:00 Wingate & Finchley - Farnborough 4:3

England»Southern Premier League
10:00 Bideford - Kettering 2:0
10:00 Cambridge City - Stratford postp.
10:00 Chippenham Town - Redditch 0:3
10:00 Dorchester - Bedworth 3:2
10:00 Dunstable Town - Poole Town 1:1
10:00 Frome - Hungerford 0:2
10:00 Histon - Paulton Rovers 1:1
10:00 Hitchin - Biggleswade Town 3:0
10:00 Kings Lynn - Slough 2:1
10:00 Leamington - Cirencester 2:0
10:00 Merthyr Town - Weymouth 1:3

England»Vanarama National League
10:00 Gateshead - Southport postp.
10:00 Torquay - Wrexham postp.
10:00 Guiseley - Barrow 3:1

England»Vanarama National League North
09:00 Nuneaton - Alfreton 2:0
10:00 Corby - Telford 3:2
10:00 Lowestoft - Solihull 2:2
10:00 North Ferriby - Boston 4:3
10:00 Stockport - Chorley 1:3
10:00 Tamworth - Gloucester City 2:2
10:00 Bradford PA - Curzon postp.

England»Vanarama National League South
10:00 Stortford - Bath City 3:2
10:00 Chelmsford - Truro 1:2
10:00 Ebbsfleet - Oxford City 1:1
10:00 Hemel - Eastbourne Borough postp.
10:00 Margate - Havant & W 4:1
10:00 Sutton - Hayes & Yeading 0:1
10:00 Weston - Concord 0:3

Estonia»Meistriliiga
07:00 Paide Linnameeskond - Flora 2:1
07:00 Parnu Linnameeskond - Sillamäe Kalev 1:2
07:00 Levadia - Infonet 5:0
07:00 Tammeka Tartu - Narva 2:1
07:00 Tulevik - Kalju 2:2

Europe»Premier League (Crimea) 2015/2016
10:00 TSK Simferopol - Rubin Yalta

France»CFA - Group A
12:00 IC Croix - Arras 2:1

France»CFA - Group B
12:00 Lyon Duchere - Sarre Union 3:1

France»Division 1 Women
08:00 La Roche W - Paris SG W 1:5
14:00 Rodez W - Lyon W 0:6

France»Ligue 1
11:00 Paris SG - Toulouse 5:0
14:00 Caen - Guingamp 2:1
14:00 Lille - Bastia 1:1
14:00 Lorient - Troyes 4:1
14:00 Montpellier - Nantes 2:1
14:00 Reims - GFC Ajaccio 1:2

France»Ligue 2
08:00 Paris FC - Red Star 0:1

Georgia»Umaglesi Liga
05:00 Shukura - Dinamo Batumi 0:1
05:00 Sapovnela Terjola - Dila Gori 1:5
05:00 Saburtalo Tbilisi - Merani Martvili 4:2

Germany»2. Bundesliga
07:00 Union Berlin - Nurnberg 3:3
07:00 Duisburg - Freiburg 1:1

Germany»3. Liga
08:00 Fortuna Köln - Bremen II 2:1
08:00 Chemnitzer - Aue 1:2
08:00 Magdeburg - Preussen Munster 3:0
08:00 Holstein Kiel - Sonnenhof Großaspach 3:1
08:00 Energie Cottbus - Stuttgart II 2:2
08:00 Hansa Rostock - Wurzburger Kickers 0:0
08:00 Aalen - Erfurt 2:2
08:00 Stutt. Kickers - Mainz II 1:4

Germany»Bundesliga
09:30 B. Monchengladbach - Ingolstadt 0:0
09:30 Bayern Munich - VfB Stuttgart 4:0
09:30 Bayer Leverkusen - Köln 1:2
09:30 Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 0:0
09:30 Mainz - Wolfsburg 2:0
12:30 Darmstadt - Hamburger SV 1:1

Germany»DFB Pokal Women
05:00 Köln W - Jena W 0:4
07:00 Wolfsburg W - Essen-Schöneb. W 2:1
07:00 Potsdam W - Hoffenheim W 4:0

Germany»Junioren Bundesliga North
05:00 Hamburger SV U19 - RB Leipzig U19 1:3
05:00 Erfurt U19 - Wolfsburg U19 0:1
05:00 Braunschweig U19 - Holstein Kiel U19 2:2
06:00 Hannover U19 - TSV Havelse U19 4:0

Germany»Junioren Bundesliga South
05:00 Freiburg U19 - Mainz U19 3:0
05:00 Munich 1860 U19 - Darmstadt U19 0:0
05:00 Karlsruher U19 - Bayern U19 2:3
05:00 Ingolstadt U19 - Nurnberg U19 0:2
07:00 Hoffenheim U19 - Furth U19 3:1
08:00 Saarbrucken U19 - Stuttgart U19 1:3

Germany»Junioren Bundesliga West
05:00 Monchengladbach U19 - Schalke U19 0:6
05:00 Duisburg U19 - Dusseldorf U19 1:6
05:00 Wuppertaler U19 - Essen U19 2:3
07:00 Preussen Munster U19 - Fortuna Köln U19 1:2

Germany»Oberliga Baden-Württemberg
08:00 Karlsruher II - Bissingen 1:2
08:30 Ulm - CfR Pforzheim 2:1
08:30 Freiberg - Freiburger 1:2
08:30 Reutlingen - FC 08 Villingen 3:0
08:30 Pfullendorf - Hollenbach 0:3
09:30 Balingen - Kehler 3:0

Germany»Oberliga Bayern Nord
08:00 Alemannia Haibach - Wurzburger FV 2:0
08:00 Seligenporten - Frohnlach 3:2
08:00 Jahn Forchheim - Erlenbach 1:1
08:00 Grossbardorf - 1. SC Feucht 3:2
08:00 Bayern Hof - Sand 3:1
09:00 Bamberg - Aubstadt 2:1

Germany»Oberliga Bayern Süd
08:00 Hankofen-Hailing - Heimstetten 0:4
08:00 Kirchanschoring - Rosenheim 0:0
08:00 Kottern-St. Mang - Sonthofen 2:1
08:00 Vilzing - Pipinsried 4:1
08:00 Unterfohring - Erlbach 0:0
08:00 Landsberg - Wolfratshausen 1:1
08:00 Dachau - Schwabmunchen 2:2
08:00 Bogen - Garching 0:1
08:00 SpVgg Ruhmannsfelden - Pullach 0:4

Germany»Oberliga Bremen
09:00 VfL Bremen - OSC Bremerhaven 1:2

Germany»Oberliga Hamburg
08:00 Meiendorfer SV - Turkiye Wilhelmsburg 1:2
08:00 Rugenbergen - Dassendorf 1:1
08:00 Curslack-Neuengamme - SC Victoria Hamburg 3:1

Germany»Oberliga Hessen
08:30 Sp. Seligenstadt - RW Frankfurt 2:2
08:30 Fulda - Stadtallendorf 3:1
08:30 Watzenborn - Hessen Dreieich 2:2
08:30 Lohfelden - Baunatal 2:5
08:30 Vellmar - Alzenau 2:3
08:30 SV Wiesbaden - Lehnerz 0:2
08:30 Hadamar - Flieden 1:2

Germany»Oberliga Mittelrhein
09:00 Alemannia Aachen II - Hennef 2:0

Germany»Oberliga Niedersachsen
10:00 Jeddeloh - VfL Osnabruck II 4:8
10:00 Egestorf-Langreder - VfL Oldenburg 0:0

Germany»Oberliga NOFV-Nord
07:30 Lichtenberg - Brandenburger 2:1
07:30 Neubrandenburg - TB Berlin 1:2

Germany»Oberliga NOFV- Süd
07:30 Bischofswerdaer - Schott Jena 3:1
07:30 Jena II - Markranstadt 0:2

Germany»Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
08:00 Wirges - Salmrohr 1:1
08:30 Hauenstein - Neunkirchen 2:0
08:30 Pfeddersheim - Arminia Ludwigshafen 3:0
08:30 Zweibrucken - Rochling 0:5

Germany»Oberliga Schleswig-Holstein
08:00 Meldorf - Reher/Puls postp.
08:00 Eutin - Todesfelde 1:0
08:00 TSV Kropp - Kilia Kiel 5:1
08:00 Flensburg 08 - Neumunster 3:1
08:00 Altenholz - Heider SV 3:3

Germany»Oberliga Westfalen
08:30 Hammer SpVgg. - Zweckel 0:0
08:30 ASC 09 Dortmund - Gutersloh 2:3
10:30 Erkenschwick - Westfalia Rhynern 2:1
11:30 Lippstadt - Marl-Huls 2:0

Germany»Regionalliga Bayern
08:00 Memmingen - Amberg 1:3
08:00 Burghausen - Munich 1860 II 4:0
08:00 Schalding - SpVgg Bayreuth 2:2
08:00 Furth II - Augsburg II 4:0
08:00 Nurnberg II - Schweinfurt 0:1
08:00 Aschaffenburg - Regensburg 4:0
08:00 Rain/Lech - Buchbach 2:4

Germany»Regionalliga Nordost
07:30 Rathenow - Luckenwalde 0:1
07:30 Schönberg - RB Leipzig II 2:3

Germany»Regionalliga North
07:00 Wolfsburg II - Cloppenburg 2:0
08:00 Goslarer - Drochtersen / Assel 0:2
09:00 BSV Rehden - Braunschweig II 1:2

Germany»Regionalliga Sudwest
08:00 Bahlinger - Kickers Offenbach 4:1
08:00 Kaiserslautern II - Freiburg II 1:1
08:00 Walldorf - Steinbach 0:2
08:00 Neckarelz - Worms 3:2
08:00 Eintracht Trier - Pirmasens 3:0
08:00 Mannheim - Elversberg 1:0

Germany»Regionalliga West
08:00 Velbert - Oberhausen 1:4
08:00 Viktoria Koln - Lotte 3:3
08:00 Rodinghausen - B. Monchengladbach II 0:0
08:00 Erndtebruck - Wiedenbruck 1:1
08:00 Verl - Ahlen 0:3
08:00 FC Wegberg-Beeck - Kray 4:2

Gibraltar»Premier Division
11:00 Manchester 62 - Britannia XI 0:2
13:30 Lynx - Gibraltar United 3:0

Greece»Division C - Group C
08:00 Neas M. - Kanaris Nenita 3:1

Greece»Football League
08:00 Panserraikos - Karditsa 2:0
08:00 Zakynthos - Kerkyra 1:1
08:00 Chania - Panachaiki 2:0

Greece»Super League
08:00 Panionios - Platanias FC 2:1
10:15 Kalloni - Skoda Xanthi 2:2
12:30 Atromitos - Panathinaikos 1:2

Guatemala»Liga Nacional
21:00 Marquense - Petapa 0:0
21:00 Xelaju - Comunicaciones 1:0

Honduras»Liga Nacional
20:00 Real Espana - Platense 1:1
20:00 Vida - Motagua 0:0
20:00 Olimpia - Victoria 6:0

Hungary»Merkantil Bank Liga
07:30 Soproni VSE - Szeged 3:1
07:30 VAC - Ajka 2:1
11:00 Dunaujvaros PASE - Szigetszentmiklos 0:0
11:00 Szolnoki MAV - Gyirmot SE 1:0
12:30 Siofok - Csakvari 3:1

India»ISL
08:30 Atletico de Kolkata - North East United 0:1

Israel»Ligat ha'Al
10:00 H. Raanana - Hapoel Tel Aviv 0:1
11:00 Sakhnin - Yehuda 2:2
11:30 Hapoel Kfar-Saba - Shmona 0:0
12:00 H. Akko - Maccabi Petah Tikva 1:0
12:30 Maccabi Tel Aviv - Netanya 2:1

Italy»Lega Pro - Group A
09:00 Giana Erminio - Sudtirol 1:2
09:00 Lumezzane - Cittadella 1:1
11:30 Renate - Pavia 0:0
11:30 Alessandria - Pro Patria 1:0
14:30 Bassano - Mantova 0:1

Italy»Lega Pro - Group B
09:00 Spal - Carrarese 1:0
11:30 Lucchese - Pontedera 1:2
11:30 Tuttocuoio - Savona 3:0
14:30 Ancona - Santarcangelo 0:2
14:30 Pistoiese - Maceratese 1:2
14:30 Siena - Lupa Roma 2:0

Italy»Lega Pro - Group C
08:00 Ischia - Foggia 1:1
09:00 Cosenza - Castelli Romani 2:0
09:00 Melfi - Messina 0:2
14:30 Matera - Juve Stabia 0:0

Italy»Serie A
12:00 Verona - Bologna 0:2
14:45 AC Milan - Atalanta 0:0

Italy»Serie B
09:00 Cagliari - Modena 2:1
09:00 Latina - Cesena 1:0
09:00 Novara - Brescia 4:0
09:00 Pescara - Ternana 1:2
09:00 Pro Vercelli - Livorno 1:0
09:00 Trapani - Spezia 5:1
09:00 Vicenza - Ascoli 3:0
09:00 Entella - Como 2:2

Italy»Serie D - Group A
08:30 Chieri - Pro Settimo 4:1
08:30 Gozzano - Acqui 2:2
08:30 Lavagnese - Pinerolo 2:0
09:00 Bra - Vado 0:1
09:00 Sporting Bellinzago - Sestri Levante 2:1
09:30 Argentina - OltrepoVoghera 0:1

Italy»Serie D - Group B
08:30 Grumellese - Varesina 2:0
09:00 Fiorenzuola - Ciserano 1:1

Italy»Serie D - Group C
08:30 Calvi Noale - Luparense San Paolo 2:1
08:30 Campodarsego - Abano 1:0
08:30 Fontanafredda - Virtus Verona 0:3
09:00 Mestre - Dro 4:0
09:00 Belluno - Sacilese 4:2

Italy»Serie D - Group D
08:30 Imolese - Clodiense 3:0
08:30 Legnago Salus - Forli 0:0
08:30 Lentigione - Ribelle 0:1
08:30 Ravenna - Mezzolara 3:3

Japan»Football Championships Women
23:00 Beleza W - Inac Kobe Leonesa W 0:0
23:00 Vegalta Sendai W - Urawa W 2:1

Japan»J-League
00:00 Montedio Yamagata - Shimizu 1:2
00:00 Kashima - Yokohama M. 2:0
00:00 Urawa - Kawasaki Frontale 1:1
00:00 Kashiwa - FC Tokyo 0:1
00:00 Albirex Niigata - Shonan 0:2
00:00 Nagoya - Kofu 4:2
00:00 G-Osaka - Hiroshima 0:2
00:00 Kobe - Yamaga 2:1
00:00 Tosu - Vegalta Sendai 1:0

Japan»J-League Division 2
00:00 Sapporo - Tokushima 2:0
23:00 Chiba - Verdy 1:0
23:00 Yokohama - Oita 1:0
23:00 Kanazawa - C-Osaka 3:0
23:00 Iwata - V-Varen Nagasaki 4:2
23:00 Kyoto - Ehime 0:1
23:00 Kamatamare - Omiya Ardija 1:1

Kuwait»Premier League 1 X 2 B's
09:30 Al Sahel - Khaitan 0:0
11:45 Al Shabab - Al-Fahaheel 1:1

Latvia»Virslīga
07:00 Jelgava - Ventspils 0:0
07:00 FK Liepaja - BFC Daugavpils 1:0
07:00 Skonto - Spartaks 2:1

Malta»Division 1 1 X 2 B's
08:00 Lija Athletic - Pieta Hotspurs 1:2
10:15 Mqabba FC - Melita FC 2:0

Malta»Premier League 1 X 2 B's
08:00 Balzan - Sliema 1:0
10:15 Floriana - Birkirkara 0:0

Mexico»Liga de Ascenso
18:00 Alebrijes Oaxaca - Cafetaleros de Tapachula 0:1
18:00 Necaxa - Zacatecas 2:3
19:00 Zacatepec - Dep. Tepic 2:5
20:00 Atl. San Luis - Celaya 1:0
21:00 Juarez - Cimarrones de Sonora 4:0

Mexico»Primera Division
18:00 Cruz Azul - Toluca 1:2
20:00 Monterrey - Club America 2:1
21:06 Pachuca - Club Leon 3:2
21:30 Atlas - Chiapas 2:3
22:00 Dorados de Sinaloa - Guadalajara Chivas 2:1

Montenegro»Prva Crnogorska Liga
07:30 Buducnost - Iskra 1:0
07:30 Grbalj - Rudar 0:1
07:30 Decic - Sutjeska 1:0
07:30 Mornar Bar - Lovcen 0:1
07:30 Mladost Podgorica - Zeta 2:0
07:30 Bokelj - OFK Petrovac 2:1

Morocco»Botola Pro
10:00 FAR Rabat - Kawkab Marrakech 1:0
10:00 Difaâ El Jadidi - IR Tanger 1:1

Netherlands»Eredivisie
12:30 Twente - Heerenveen 1:4
13:45 Nijmegen - Graafschap 2:0
13:45 Willem II - Excelsior 2:3
14:45 Zwolle - Heracles 1:1

Netherlands»Eredivisie Women
11:00 Ajax W - Telstar W 4:1

New Zealand»Football Championship
22:35 Waitakere United - Auckland City 0:4

Northern Ireland»NIFL Premiership
10:00 Linfield - Crusaders 0:1
10:00 Glenavon - Ballinamallard 5:1
10:00 Ballymena - Glentoran 0:1
10:00 C. Rangers - Dungannon postp.
10:00 Coleraine - Portadown 4:0

Norway»Toppserien Women
06:00 Klepp W - Roa W 2:2
06:00 LSK Kvinner W - Kolbotn W 0:4
06:00 Medkila W - Trondheims-Ørn W 2:1
06:00 Sandviken W - Arna-Bjornar W 2:2
06:00 Avaldsnes W - Valerenga W 7:0
06:00 Stabaek W - Grimstad W 4:1

Panama»LPF 2015/2016
18:00 San Francisco - Atl. Nacional 2:2
18:00 Tauro - Chiriqui 1:0
18:00 Chepo - Plaza Amador 3:1
18:00 Chorrillo - Miguelito 1:2
18:00 Alianza - Arabe Unido 2:1

Paraguay»Primera Division
16:00 San Lorenzo - Diaz 1:2
16:00 Cerro Porteno - Libertad Asuncion 1:3
18:00 Sol de America - Guarani 2:4

Peru»Primera Division
12:30 Cienciano - Cesar Vallejo 0:1
15:00 Alianza Atl. - León de Huánuco 1:0
15:00 Sporting Cristal - Garcilaso 0:0
20:00 FBC Melgar - Dep. Municipal 0:0

Poland»Division 1
07:00 Kluczbork - Chojniczanka 1:3
10:00 Suwalki - Plock 1:2
10:00 Legnica - Drutex-Bytovia 2:0
10:00 Sandecja Nowy S. - Ol. Grudziadz 0:0
11:00 GKS Katowice - Zawisza 1:0
11:00 GKS Belchatow - Rozwój Katowice 0:2

Poland»Division 2
07:00 Zambrow - Stal Mielec 0:1
07:00 Puszcza - Nadwislan Gora 1:0
07:00 S. Wola - Kotwica Kolobrzeg 3:0
07:00 Raków - Legionowo 3:0
07:00 Blekitni Stargard - Gryf Wejherowo 0:1
11:00 Tychy - Siarka Tarnobrzeg 2:1
12:00 Polonia Bytom - Radomiak Radom 2:1
12:00 Pruszkow - Brzesko 1:0

Poland»Ekstraklasa
09:30 Termalica - Podbeskidzie 0:2
12:00 Ruch - Lechia Gdansk 3:2
14:30 Jagiellonia - Piast Gliwice 0:2

Portugal»Primeira Liga
15:45 Guimaraes - Nacional 0:1

Portugal»Segunda Liga
11:30 Gil Vicente - Varzim 1:1

Qatar»Premier League
08:15 Al Sailiya - Al Ahli Doha 2:2
10:30 Al Jaish - Al Mesaimeer 5:2

Romania»Liga 1
11:00 Voluntari - CFR Cluj 2:2
13:30 ACS Poli Timisoara - Din. Bucuresti 0:1

Romania»Liga 2/Serie 1
04:00 Ceahlaul - Berceni 1:0
04:00 Clinceni - Rapid Suceava 2:0
04:00 Calarasi - Pojorata 2:1
04:00 Braila - Gloria Buzau 2:0
06:30 Rapid Bucuresti - Otelul 0:0

Romania»Liga 2/Serie 2
04:00 Baia Mare - Satu Mare 1:1
04:00 Caransebes - Mioveni 0:3
04:00 Metalul Resita - U. Cluj 0:1
04:00 Chindia Targoviste - Tarlungeni 1:0
04:00 UTA Arad - Pancota 2:0

Russia»Division 1
23:00 Luch Energiya - Saratov 2:3

Russia»Premier League
06:00 Ural - FK Rostov 1:2
08:15 Ufa - Amkar 2:1
10:30 Dynamo Moscow - Kuban 2:1
11:30 Terek Grozni - Spartak Moscow 2:1

Russia»Youth League
01:00 Ural U21 - FK Rostov U21 2:3
04:00 Lokomotiv Moscow U21 - Zenit Petersburg U21 0:1
04:00 Terek Grozni U21 - Spartak Moscow U21 1:0
06:00 Rubin Kazan U21 - Krylya Sovetov Samara U21 1:0
07:00 Krasnodar U21 - CSKA Moscow U21 1:3

San Marino»Campionato Sammarinese
09:00 Fiorentino - Cailungo 2:0
09:00 Folgore - Juvenes/Dogana 3:2

Saudi Arabia»Saudi Professional League
09:35 Al Khaleej - Najran 3:1
09:35 Hajer - Al-Raed postp.
12:00 Al Wehda - Al-Ittihad FC postp.

Scotland»Championship
10:00 Morton - Livingston 1:0
10:00 Queen of South - Dumbarton 1:0
10:00 Raith - Falkirk 1:2
10:00 Rangers - Alloa 4:0
10:00 St. Mirren - Hibernian 1:4

Scotland»League One
10:00 Albion Rovers - Cowdenbeath postp.
10:00 Brechin - Ayr 1:1
10:00 Dunfermline - Peterhead 0:0
10:00 Forfar Athletic - Airdrieonians 2:3
10:00 Stranraer - Stenhousemuir 1:2

Scotland»League Two
10:00 Arbroath - East Fife 1:1
10:00 Berwick - Stirling 1:2
10:00 Clyde - Montrose 3:1
10:00 East Stirlingshire - Queen's Park 2:1
10:00 Elgin City - Annan 3:2

Scotland»Premiership
10:00 Aberdeen - Dundee Utd 2:0
10:00 Dundee FC - Partick 1:1
10:00 Hearts - Hamilton 2:0
10:00 Motherwell - Inverness 1:3
10:00 St Johnstone - Kilmarnock 2:1

Serbia»Super Liga
07:00 OFK Beograd - Radnicki Nis 0:2
07:00 Borac - FK Vozdovac 1:1
07:00 Sp. Subotica - Javor 0:0
07:00 Novi Pazar - Mladost 1:3
12:00 FK Crvena zvezda - Metalac 2:0

Slovakia»2. Liga - East
07:00 Poprad - Haniska 4:1
07:00 Spisska Nova Ves - Teplicka 1:0
07:00 Presov - Bardejov 2:1
07:00 L. Mikulas - Zvolen 2:0
07:00 Rimavska Sobota - VSS Kosice 1:2

Slovakia»2. Liga - West
07:00 Sala - Slovan Bratislava B 2:1
07:00 Sered - Borcice 1:0
07:00 SK Senec - Nove Mesto 4:2
07:00 B. Bystrica - D. Luzna 3:0

Slovakia»Divison C Bratislava
07:30 Svaty Jur - Rohoznik 2:1
07:30 Pezinok - Rovinka 1:1

Slovakia»Divison C East
07:30 V. Opatske - Vranov 0:0

Slovakia»Divison C West
07:30 Galanta - Dubnica 2:0

Slovakia»Fortuna liga
11:00 Slovan Bratislava - Senica 2:1
11:00 Podbrezova - Z. Moravce 2:2
11:00 Michalovce - Myjava 1:2
12:20 Zilina - Ruzomberok 2:0

Slovenia»2. SNL
08:00 Drava - NK Kranj 0:0
11:00 Sencur - Aluminij 0:2

Slovenia»Prva liga
11:45 Velenje - O. Ljubljana 1:3

South Africa»First Division
08:30 Moroka Swallows - Witbank 1:1
08:30 Black Leopards - Vasco Da Gama 2:0
08:30 Amazulu - Highlands 2:1
08:30 FC Cape Town - Santos 0:1
08:30 African Warriors - Thanda Royal Zulu 2:0
08:30 Cape Town All Stars - Mbombela 2:2
08:30 Mthatha Bucks - Royal Eagles 0:1

South Africa»Telkom Knockout
08:00 Kaizer Chiefs - Orlando Pirates 1:0 pen.
13:15 Mamelodi Sundowns - Supersport Utd 3:1

South Korea»K League Challenge
00:00 Suwon City - Anyang 1:2
00:00 Seoul E. - Gyeongnam 0:1
02:00 Sangju Sangmu - Hummel 1:2

South Korea»K-League Classic
00:00 Jeonnam - Gwangju FC 2:1
01:00 Seoul - Suwon 4:3
02:00 Ulsan Hyundai - Daejeon 2:1

South Korea»National League
01:00 Changwon - Gyeongju KHNP 0:1 pen.

Spain»Primera Division
10:00 Celta Vigo - Valencia 1:5
12:15 Levante - Dep. La Coruna 1:1
14:30 Rayo Vallecano - Granada CF 2:1
14:30 Eibar - Getafe 3:1
16:05 Malaga - Betis 0:1

Spain»Segunda Division
12:00 Ponferradina - Mirandes 2:2
12:00 Valladolid - Leganes 1:1
12:00 Tenerife - Alaves 2:0
14:15 Mallorca - Zaragoza 0:0

Spain»Segunda Division B - Group 1
11:00 Compostela - Tudelano 2:1
11:00 Atl. Astorga - Leonesa 0:2

Spain»Segunda Division B - Group 2
10:00 R. Sociedad B - Getafe B 4:1
10:00 Sestao - Arenas Club 1:1
11:00 Amorebieta - Toledo 1:1

Spain»Segunda Division B - Group 3
11:30 Huracan - Levante UD B 1:0
12:00 Sabadell - Lleida 1:2
12:00 Pobla Mafumet - Espanyol B 1:1
12:30 Valencia B - Alcoyano 1:2

Spain»Segunda Division B - Group 4
11:00 Linense - Linares 3:3
11:00 Jumilla - La Hoya Lorca 1:1
12:00 Cadiz - Betis B 0:0

Spain»Superliga Women
09:30 Oiartzun W - Atlético Madrid W 0:5
12:30 Real Sociedad W - Oviedo Moderno W 3:0
13:00 Espanyol W - Levante W 0:2

Switzerland»1.Liga Promotion
09:00 Basel II - Koniz 4:1
10:00 Cham - Stade Nyonnais 3:1
10:00 Old Boys - Bruhl 2:0
10:00 Breitenrain - Tuggen 2:0
10:00 Zurich II - Etoile-Carouge 1:1
11:30 Kriens - YF Juventus 5:2
13:00 Servette - Sion II 1:1

Switzerland»Challenge League
11:45 Aarau - Chiasso 1:1
11:45 Wil - Le Mont 3:1

Switzerland»Super League
11:45 Zurich - Vaduz 1:1
14:00 Lugano - Young Boys 1:1

Thailand»Thai Premier League
06:00 Saraburi - Chainat 3:2

Tunisia»Ligue Professionnelle 1
08:30 Stade Tunisien - Étoile Sahel 0:0
08:30 Bizertin - Esperance Tunis 1:3
08:30 Sfaxien - Metlaoui 3:1
08:30 Club Africain - Stade Gabèsien 1:1
08:30 Sidi Bouzid - JS Kairouan 0:2

Turkey»PTT 1. Lig
05:30 Boluspor - Elazigspor 0:0
07:30 Altinordu - Denizlispor 2:0
10:30 Sanliurfaspor - Yeni Malatyaspor 0:2
10:30 Samsunspor - Adanaspor AS 2:1

Turkey»Super Lig
06:00 Antalyaspor - Kayserispor 1:1
08:00 Basaksehir - Trabzonspor 1:0
11:00 Kasimpasa - Akhisar Genclik Spor 2:1
11:00 Rizespor - Galatasaray 4:3

Turkey»TFF 2. Lig Red Group
05:00 Sivas Belediyespor - Bucaspor 2:3
05:30 Manisaspor - Tokatspor 2:1
05:30 Inegolspor - Ankaragucu 1:1
05:30 Eyupspor - Keciorengucu 1:0
05:30 Kartalspor - Aydinspor 3:2
05:30 Kocaeli Birlikspor - Amedspor 1:1
05:30 Ankara Demirspor - Tuzlaspor 1:2
05:30 Tarsus - Karagumruk 1:2

Turkey»TFF 2. Lig White Group
05:30 Bandirmaspor - Pendikspor 2:2
05:30 Fethiyespor - Menemen Bld. 2:2
05:30 Istanbulspor AS - Pazarspor 0:0
05:30 Kırklarelispor - Sariyer 1:0
05:30 Umraniyespor - Bugsasspor 3:0
05:30 Hacettepe - Kahramanmarasspor 1:0
05:30 Nazillispor - Anadolu Uskudar 2:1
05:30 Anadolu Selcukspor - Bayrampasa 0:1

USA»North American Soccer League
14:00 New York Cosmos - Fort Lauderdale 2:1

Uganda»Super League
08:00 Villa - Express FC

Ukraine»Division 2
07:00 Hirnyk Kryvyi Rih - Mariupol 1:2
07:00 Obolon-Brovar K. - Zirka Kirovograd 1:2
07:00 Hirnyk-Sport - Nyva Ternopil 1:3
07:00 Cherkaskyi Dnipro - Helios 1:1
07:00 Sumy - FC Poltava 1:3
07:00 Desna - Naftovik-Ukrnafta 1:2
07:00 Kramatorsk - Mykolaiv 0:2
08:00 Ternopil - Dynamo Kiev 2 1:0

Ukraine»Pari-Match League
07:00 Ch. Odessa - Olimpik Donetsk 0:2
07:00 Zorya - Met. Zaporozhye 4:1
10:00 Karpaty - Metalist Kharkiv 1:1
10:00 Oleksandriya - Shakhtar 2:3

United Arab Emirates»FA Cup
07:45 Hatta - Ras Al Khaimah 2:0
07:50 Ajman - Al Thaid 4:1

Uruguay»Primera Division
14:00 CA Cerro - Defensor Sp. 2:3
14:00 Wanderers - Racing Montevideo 2:2
14:00 Villa Teresa - Danubio 0:1

Venezuela»Primera Division
16:30 Metropolitanos - La Guaira 1:2
18:30 Dep. Anzoategui - Zamora 2:4

Wales»Premier League
09:30 Connahs Q. - Carmarthen Town 4:0
09:30 Haverfordwest - Newtown 0:1
09:30 Llandudno - TNS 3:4
12:15 Port Talbot - Bangor 2:0

_________________


EMAIL ME FOR QUESTIONS/ORDERS: comixdvd@gmail.com
avatar
Admin
Admin

Posts : 109
Join date : 2012-06-03

View user profile http://comixdvd.canadian-forum.com

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum